Sociální chování psů

Sociální chování psů:

Pes je sociální zvíře, které je naučené žít ve smečce a při řádné výchově se umí orientovat i uvnitř hierarchie smečky. Prostě ví, kde má své místo. V lineární hierarchii je intenzivní loajalita uvnitř skupiny. Pes si po mnoho let, kdy byl domestikován ponechal vrozené schopnosti jak fyziologické, tak psychologické a emotivní. Je jen na nás abychom tyto krásné a nezaměnitelné schopnosti vždy využili pro naše dobro a ne pro naše ZLO!!!

Existence a povaha osobnostních rysů u psů byly studovány u bezmála 16.000 psů ze 164 různých plemen. A víte c, bylo identifikováno za chování? Např.: hravost, zvědavost, nebojácnost, náklonnost, družnost, agresivita, plachost, nesmělost, teritoriální ochrana apod.

Ve zprávě se nadále uvádí, že dominance je vzácná u volně žijících vlků a nevyplývá ze sexuálního soutěžení. Za to, u psů domácích je dominance čím dál více na vzestupu a jasně na tom nesou podíl nezkušení majitelé a chovatelé psů.

Koncept společenské hierarchie u psů není natolik ověřený a je stále kontroverzní. Už pro štěňata je strašně důležitá socializace a učení biokomunikace.

Lidské upevnění:

Je pravdou, že existují individuální rozdíly v interakcích mezi psy a jejich lidskými páníčky, které mají výrazný vliv na pozdější chování psa. Majitel štěněte se musí intenzivně zabývat chováním svého miláčka. V případě, že nemá žádné nebo malé zkušenosti a pokud si s něčím ve výchově neví rady ihned by měl kontaktovat nebo ihned vyhledat zkušeného behaviorálního terapeuta nebo alespoň velice zkušeného kynologického instruktora. Problém je lépe řešit ihned, protože spolu s věkem psa problém jen narůstá a v psím chování se upevňuje a v dospělém věku psa vygraduje.

PREVENCE JE VŽDY LEPŠÍ NEŽ REPRESE

TOPlist

Kynologické výcvikové centrum K-9 TRAINING 2001 - 2020 / Výcvik psů Pelhřimov, Kynologie Pelhřimov, Cvičák Pelhřimov, Kynologické centrum Pelhřimov, Výcvikové centrum pro psy Pelhřimov, Chov psů Pelhřimov, Výživa psů Pelhřimov, Psí trenér Pelhřimov, Trenér psů Pelhřimov, Internátní výcvik psů Pelhřimov, Individuální výcvik psa Pelhřimov/ Kynologické výcvikové víkendy, Individuální víkendové výcviky / IČ 86877992 Instruktoři a lektoři centra: Zdeňka a Vojta Maurerovi